Google AppsŘada firem či živnostníků chce bez pomoci třetí strany využívat Google Apps for Work, ale narazí na nečekaný problém. Google Apps for Work je zahraniční služba a služby mohou v zahraničí nakupovat jenom podnikatelé, kteří jsou plátci DPH nebo tzv. osoby identifikované k dani (podnikatelé, kteří mají právo nakupovat i prodávat služby ze zahraničí, ale pro tuzemská plnění zůstávají neplátci DPH, v ČR podle novely zákona o DPH od roku 2013). Pokud není podnikatel plátcem DPH, případně nemá status identifikované osoby, tak nemůže přeshraniční službu přijmout ani poskytnout a evidovat v účetnictví. V případě, že podnikatel přesto přijme službu ze zahraničí, tak se stává plátcem DPH nebo identifikovanou osobou. To obnáší nárůst administrativy, protože potom musí měsíčně či čtvrtletně podávat přiznání k DPH a souhrnné hlášení pro finanční úřad. V případě, že se stane plátcem DPH, tak se mu navíc zdraží služby pro tuzemské zákazníky právě o DPH, které od okamžiku kdy se stane plátcem, musí státu odvádět.       

Přicházíme pro Vás s řešením, které Vám umožní využívat služby z balíčku Google Apps for Work a uchovat si současný status neplátce DPH. V případě, že se rozhodnete Google Apps for Work pořídit, tak u nás tuto službu poptáte. My za Vás provedeme nákup aplikace, odvedeme českému státu DPH z nákupu služby a následně Vám jako Váš český dodavatel fakturujeme odvedenou službu aniž byste platili něco navíc! Tak můžete využívat sofistikované firemní verze Gmailu pro firmy, Google Kalendáře, Google Dokumentů, Google Hangouts, neomezené uložiště nebo archivační službu Sejf od Googlu a nemusíte se registrovat jako plátce DPH ani jako identifikovaná osoba.

Cena za využívání Google aplikací je standarně 4€ za uživatele za měsíc, nebo 40€ za uživatele na rok + DPH. Při využívání Google Apps for Work s neomezeným úložištěm a službou Sejf je cena 8€ za uživatele za měsíc, nebo 96€ za uživatele na rok + DPH. Ceny účtujeme v přepočtu na české koruny podle aktuálního kurzu České národní banky a služba vás nebude stát nic navíc oproti tomu, kdybyste ji platili přímo společnosti Google.

Kromě nákupu aplikací vám můžeme pomoct i s komplexní implementaci Google Apps do firemních procesů.