Jednou z nepopulárnějších aplikací z balíčku firemních aplikací Google Apps for Work je Gmail for Works. Firemní Gmail je rozšířenou verzí volně dostupného emailu od Googlu, který patří celosvětově k nejpoužívanějším emailovým klientům. Google patří už dlouho k lídrům v oblasti internetových služeb, softwaru a aplikací a udává trendy, které s odstupem následují ostatní firmy. Užití nejmodernějších technologií a důraz na kvalitní zpětnou vazbu od uživatelů učinil z Gmailu nástroj, který přesahuje funkce, na které jsou tradiční uživatelé emailů zvyklí a jeho aplikace do firemních procesů zefektivní komunikaci a projektové řízení.

Důvodů, proč využívat firemní variantu Gmailu je hned několik. Mezi nejvýznamnější důvody pro jeho pořízení do firmy patří propracované uživatelské rozhraní, na které bude řada zaměstnanců zvyklá už ze svého soukromého používání Gmailu, vysoká flexibilita a veliká kapacita každého účtu. Přidanou hodnotu tvoří řada sofistikovaných funkcí.

Flexibita.

Gmail for Works patří mezi tzv. webmaily a je tedy dostupný přes webové rozhraní. Svůj email tak můžete plnohodnotně využívat i z domova nebo na služební cestě a nejste nijak vázaní na svůj firemní počítač.

Velký prostor pro emaily

Každý uživatel Gmailu má k dispozici 30 GB prostoru pro své emaily. A to je opravdu hodně. Pro srovnání – takové množství volného prostoru odpovídá množství 7680 digitálních fotografií ve formátu JPG v plném rozlišení. Do schránky se tedy vejde obrovské množství emailů, které můžete uchovávat a nemusíte je každou chvíli mazat.

Správa a třídění kontaktů

Ve svém firemním Gmailu můžete využívat sofistikovaný systém pro správu emailů. Jednotlivým emailům můžete nastavovat prioritu nebo je můžete třídit podle různých kritérií. Oblíbenou funkcí je tzv. štítkování, při kterém přiřazujete emailům štítky, podle kterých je pak můžete vyhledávat a zorientujete se tak i ve velkém množství zpráv.

Využití rozhraní Outlook

V oblasti firemních emailů byl dříve hegemonem emailový klient Outlook. Řada uživatelů je tedy navyklá na rozhraní, kterým tato služba disponuje. Gmail pro firmy lze s Outlookem integrovat a zaměstnanci ve vaší firmě mohou využívat všechny výhody Gmailu a zároveň se pohybovat v prostředí, na které jsou zvyklí.

Chat

Součástí Gmailu je chat Google Talk, se kterým můžete během okamžiku začít komunikovat se svými kontakty. Bez zbytečné prodlevy můžete komunikovat každý problém, kvůli kterému byste si jinak museli vyměnit celou řadu emailů. Můžete chatovat s více kontakty najednou. Chat umožňuje i volání nebo videokonferenci.

Mobilní využití

Gmail pro firmy je optimalizovaný pro zobrazení a správu v chytrých telefonech. Svůj emailový účet můžete ovládat i bez počítače, jen prostřednictvím svého smartphonu a neuteče Vám žádný email. Gmail pro firmy je podporovaný od všech běžně používaných operačních platforem pro smartphony.